Data spotkania: 22.05.2018, wtorek 20:50
Wynik: 3:7
Wynik do przerwy: 2:5
Pojedynek w czubie

Hit tej kolejki w ELIT VI Lidze. Mający 9 punktów Green Data podejmowali COMPENSA Życie, którzy natomiast mieli na swoim koncie 10 oczek.

Biało Zieloni na pewno nie mogą zaliczyć tego spotkania do udanych. Nieco zawiodła obrona, która w pierwszej połowie pozwalała rywalom na właściwie wszystko. Piotr Sanikowski robił co mógł, ale Granatowi mieli po prostu za dużo miejsca. W ataku brakowało szybszego poruszania się, chociaż Rafał Kamiński starał się to zmienić. Jego oba gole były właściwie identyczne: indywidualna akcja na lewym skrzydle, minięcie obrońcy i strzał nie do obrony. Rafał mógł trafić nawet trzykrotnie, ale jego ostatnie uderzenie doskonale wyczuł Kuba Zielewicz i sparował na słupek. Tym samym Ubezpieczyciele ponoszą pierwszą porażkę w sezonie!

Niszczyciele zawiedli w poprzedniej kolejce, więc tym razem już od samego początku narzucili swoje tempo. Grali bardzo wysoko i szybko, co kompletnie zaskoczyło rywali. Bartek Sitkiewicz w dwie minuty trafił dwa razy, udowodniając swoją ogromną szybkość. Grzegorz Pudło po chwili nie spudłował i było już nawet 3:0 dla Granatowych. Potem jednak do głosu doszedł inny aktor w ataku. Jakub Wolski jeszcze przed przerwą na swoje konto dopisał dublet, natomiast po przerwie dopełnił dzieła zniszczenia i dokończył hat-tricka. Kuba Zielewicz po zmianie stron zdecydowanie częściej musiał udowadniać swoją klasę, ale to wystarczyło i Green Data z 12 punktami wskakuje na drugie miejsce w tabeli.

Zawodnik meczu: Kuba Zielewicz [Green Data]
Jak zwykle po występie skromny, ale w 100% to dzięki niemu rywale nie potrafili zbliżyć się na niebezpieczną różnicę goli.