GOLDEN TULIP 3:6 Green Data

Sezon: Wiosna 2018
Data spotkania: 25.06.2018, poniedziałek 20:50
Wynik: 3:6
Wynik do przerwy: 1:1
Niszczyciele górą w drodze na szczyt

Green Data nie schodzi z wojennej ścieżki i nie ugina się nawet przed liderem ELIT VI Ligi - ekipą GOLDEN TULIP, która miała dziś szansę na zagwarantowanie sobie tytułu mistrza sezonu wiosna 2018.

Przez dłuższy czas wydawało się, że to właśnie Hotelarze będą po meczu strzelać korkami szampana. Co prawda pierwsze minuty w wykonaniu obydwu drużyn były bardzo zachowawcze i obfitowały w częste rozgrywanie piłki na środku boiska, jednak wszystko zmieniło się po pierwszej bramce. Wynik otworzył Karol Rżysko, który dobijał piłkę do bramki z bardzo bliskiej odległości. Bramkarz Niszczycieli żywo protestował - twierdził, że przy asyście piłka wyszła za końcową linię boiska, jednak sędzia podtrzymał swoją decyzję. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać - niecałe 2 minuty później do akcji wszedł ofensywny duet Pudło - Sitkiewicz: podawał Grzegorz, strzelał Bartosz.

Ostatnia część gry rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Już w 22. minucie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Jarosław Mazur. 5 minut później Jarek asystował przy bramce Bartosza Cieszento i wydawało się, że to bezpieczne prowadzenie Hotelarze dowiozą już do końca spotkania. Wtedy Niszczyciele wrzucili wyższy bieg i zaczęli przyspieszać: w przeciągu 2 minut Kuba Wolski doprowadził do wyrównania wyniku, przy okazji kompletnie wytrącając z równowagi całą drużynę Tulipanów. Na 4 minuty przed końcem bramkę przybliżającą zespół do mistrzostwa dorzucił Grzegorz Pudło. Kuba wykorzystał każdą możliwość do zdobycia bramki: w ostatniej minucie dorzucił aż 2 gole, które na pewno przydadzą mu się w rywalizacji o koronę Króla Strzelców ELIT VI Ligi.

Plusy:
- Zryw Niszczycieli: Czarne Trykoty wróciły z dalekiej podróży i przekuły dwubramkową stratę w dwubramkowe zwycięstwo
- Bardzo zacięty mecz: szybkie tempo od samego początku spotkania, kibice zgromadzeni na trybunach mieli na co popatrzeć!

Minusy:
- Duża ilość fauli: co prawda to mecz na szczycie tabeli o mistrzostwo ligi, ale przewinień było zbyt wiele

Zawodnik meczu: Jakub Wolski [Green Data]
4 strzelone bramki, które dziś były wyjątkowo ważne dla jego drużyny - pełna rehabilitacja po niestrzelonym karnym w meczu z ETV Ulubiona.

 Zawodnicy:


GOLDEN TULIP
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony   
Adam Romanowski   11 
Bartosz Cieszento   1  1 
Christophe Guinberteau  
Dariusz Dynek   1 
Jarek Mazur   1  1  2 
Karol Rżysko   1 
Kuba Goliński  
Łukasz Bubienko  
Mateusz Lewandowski   1 
Mateusz Walaszek   1 
RAZEM:   3 1 6 11
Green Data
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony   
Bartek Sitkiewicz   1 
Grzegorz Pudło   2  1 
Jakub Wolski   4 
Kuba Zielewicz   12 
Mateusz Mielnik  
Michał Śliwiński  
Piotr Panas   1 
RAZEM:   6 3 5 12