MENARD 2:2 SOLLERS CONSULTING

Sezon: Wiosna 2018
Data spotkania: 18.06.2018, poniedziałek 20:50
Wynik: 2:2
Wynik do przerwy: 0:1
Bój o wicelidera przegrany

Walczący o pozycję wicelidera team SOLLERS CONSULTING musi zadowolić się jedynie podziałem punktów, będącym wypadkową nieustępliwości unoszącego się niewiele nad powierzchnią wody teamu MENARD i własnych, niewykorzystanych sytuacji.

Od samego początku widać było, że SOLLERS CONSULTING czują presję: to MENARD szeroko rozgrywali piłkę, dawali sobie dużo czasu na konstruowanie ataków ofensywnych i od pierwszych minut próbowali swoich sił w pokonaniu bramkarza przeciwników. Trudno im się dziwić, ponieważ Finansiści zmagali się z brakami kadrowymi, nominalnego goalkeepera musiał zastąpić jego kolega z drużyny na co dzień grający w polu (choć trzeba przyznać, że świetnie sobie radził). Ten deficyt Granatowi próbowali zniwelować prowadząc szybką grę, mocno napakowaną kontratakami. Był to jedyny sposób na oddalenie Inżynierów od swojej bramki, co stało się ich priorytetem w tej części spotkania, szczególnie po kilku niebezpiecznych sytuacjach. Jako przykład takowej może posłużyć bardzo niebezpieczny, płaski strzał Pawła Szypulskiego z 5 minuty: SOLLERS CONSULTING mieli szczęście, że zbyt bardzo skupił się na wycelowaniu w długi słupek. Oni sami chwilę później popisali się identyczną sytuacją, jednak Jarosław Afekin był nieco zbyt precyzyjny. Oczywiście ten strzał padł po jednym z kontrataków, których było mnóstwo, jednak dopiero któryś z kolei przyniósł skutek: Doradcom udało się wywalczyć rzut rożny, który „bił” Jarosław Afekin, a jego dośrodkowanie bezbłędnie wykorzystał pełniący rolę libero Victor Holgado Diaz.

To jedyna bramka, jaka padła w pierwszej połowie. Ostatnia część spotkania okazała się być kluczowa, bo wybudziła Sollersów ze snu o wiceliderze tabeli ELIT VI Ligi. Już chwilę po gwizdku Czerowni znaleźli się w perfekcyjnej sytuacji 2 vs 1 z bramkarzem, jednak Patryk Niezgódka i Paweł Ruszczyk zbyt długo „bawili się” w polu bramkowym, goalkeeper w końcu przerwał kolejne podanie i posłał piłkę w pole. Dosłownie kilkadziesiąt sekund później Finansiści powiększyli swoje prowadzenie za sprawą podania Marcina Kępy, które bezlitośnie wykorzystał Jarosław Afenkin. To wyraźnie podburzyło Inżynierów, którzy 5 minut później zdobyli bramkę kontaktową, a na 7 minut przed końcem gry Paweł Szypulski wykorzystał błąd komunikacyjny obrońców Granatowych i wyrównał wynik. 7 minut nie wystarczyło żadnej z drużyn na przeważenie szali zwycięstwa na swoją stronę. Szkoda, bo o ile MENARD już raczej nie mają szans na podium, to SOLLERS CONSULTING mogli znacznie zwiększyć swoje szanse na objęcie fotela lidera.

Plusy:
-Dobór bramkarza Granatowych: Finansistom udało się znaleźć godne zastępstwo za nieobecnego goalkeepera.
-Powrót Inżynierów: Czerwonym pod koniec meczu udało się poderwać do walki i wyszarpać punkty kandydatowi na lidera tabeli.

Minusy:
- Granatowi jeszcze trochę się pomęczą: Konsultingowcy mieli szansę na zbliżenie się do lidera na dystans zaledwie jednego punktu, jednak muszą liczyć na korzystne wyniki innych meczów.

Zawodnik meczu: Jarosław Afenkin [SOLLERS CONSULTING]
Bardzo aktywny w ofensywie, piekielnie szybki: kluczowy element zespołu w ostatnim boju o najwyższą stawkę w ELIT VI Lidze!Zawodnicy:


MENARD
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony   
Jacek Klepaczka  
Jakub Bielicki   12 
Marcin Biliniak   1 
Norbert Kurek   1 
Patryk Niezgódka  
Paweł Ruszczyk   1 
Paweł Szypulski   1  1  1 
Piotr Ziółkowski   1 
Przemysław Wyrzykowski  
RAZEM:   2 1 4 12
SOLLERS CONSULTING
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony   
Andrzej Niedźwiedź  
Dawid Chyła  
Jaroslaw Afenkin   1  1 
Maciej Cegłowski  
Marcin Kępa   1 
Marcin Kubik  
Mateusz Łagód  
Michał Średnicki  
Victor Holgado Diaz   1  1 
RAZEM:   2 2 3 0