SAP 3:8 SOLLERS CONSULTING

Sezon: Wiosna 2018
Data spotkania: 11.06.2018, poniedziałek 22:20
Wynik: 3:8
Wynik do przerwy: 1:4
Raz pod wozem, raz na wozie

Drugi mecz SOLLERS CONSULTING, w którym musieli zwyciężyć by zmazać porażkę z poprzedniego spotkania rozgrywanego w tym samym dniu (z COMPENSĄ - przyp.red.). Ich przeciwnikami była drużyna, która okupowała bezpieczną pozycję w środku tabeli.

Granatowi, jeżeli chcieli myśleć o walce o podium ELIT VI Ligi musieli bezwzględnie wygrać. Zawodnicy z Koszykowej będąc świadomymi takiego stanu, od pierwszego gwizdka sędziego rzucili się do ataku, co przyniosło zamierzony efekt, ponieważ w ciągu pierwszych dwunastu minut na tablicy wyników widniało 0:4 dla Granatowych, dzięki bramkom Victora Holgado Diaza, Michała Średnickiego, Jarka Afenkina oraz niefortunnym swojaku Pawła Winciorka. Po tak mocnych uderzeniach, zespół SAP stać było tylko na bramkę Daniela Telżyńskiego. Świetna gra w pierwszej części spotkania ukazała Konsultantów jako prawdziwych pretendentów do podium rozgrywek. Świetne rozegranie piłki oraz dyscyplina w defensywie sprawiała, że przez bardzo długi okres Programiści nie mogli zagrozić ich bramce (z wyjątkiem strzałów z dystansu).  W drugiej połowie, za sprawą m.in. Andrzeja Niedźwiedzia, Michała Kępy oraz ponownie dwukrotnie Jarka, Sollersi wypracowali sobie bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca spotkania.


Na pochwałę zasługuję również wola walki zespołu SAP, którzy mimo niekorzystnego wyniku dalej walczyli o bramki do ostatniego gwizdka sędziego, czego efektem były gole Wojtka Wrony i wspomnianego wcześniej Daniela.

Dzięki temu zwycięstwu Granatowi zbliżyli się do podium ELIT VI Ligi, ale wszystko okaże się w najbliższych dwóch kolejkach. Jest to powód, dla którego warto obserwować ich poczynania z wypiekami na twarzy.

 

Plusy:
- w porównaniu do wcześniejszego meczu z COMPENSĄ, SOLLERSi imponowali fizycznością i kondycją
- świetna skuteczność Jarka Afenkina
- wola walki zespołu SAP zasługuję na szacunek

 

Minusy:
- brak kontroli w obronie oraz błędy w defensywie skutkowały szybką stratą bramek przez zespół SAP, przez co stracili na początku spotkania aż 3 bramki
- jeżeli Biali kreowali sytuację to przez słabą skuteczność tego dnia, nie rzucili rękawicy przeciwnikom

 

Zawodnik meczu: Jarosław Afenkin [SOLLERS CONSULTING]
Trzy bramki i asysta- ogromny udział w bardzo ważnym zwycięstwie zespołu Konsultingowców.

 Zawodnicy:


SAP
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony  Samobóje   
Daniel Teleżyński   2   
Marcin Szymański   1  1   
Paweł Winciorek   2  1 
Piotr Kęska    
Piotr Kowalewski   14   
Wojtek Wrona   1  1  1   
RAZEM:   3 4 2 14 1
SOLLERS CONSULTING
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony   
Andrzej Niedźwiedź   1  2 
Dawid Chyła   2 
Jaroslaw Afenkin   3  1 
Maciej Cegłowski   1 
Marcin Kępa   1  1 
Mati Jaje-Mierzyński   8 
Michał Średnicki   1 
Victor Holgado Diaz   1  1 
RAZEM:   7 7 2 8