COMPENSA Życie 8:4 SAP

Sezon: Wiosna 2018
Data spotkania: 16.04.2018, poniedziałek 21:35
Wynik: 8:4
Wynik do przerwy: 4:4
Programiści opadli z sił

Pierwsze odsłona, gdzie naprzeciwko siebie stanęła reprezentacja COMPENSA Życie i SAP zwiastowało zaciekłą walkę do samego końca, jednak ostatnie drugie 20 minut gry potoczyło się jednak zupełnie inaczej. 

 

SAP zaczął grę od ładnej bramki już w 4. minucie, kiedy Paweł Winciorek zagrał w tempo do Wojtka Wrony, a ten z bliskiej odległości wykończył bramkarza Ubezpieczycieli. Niestety, już minutę później wynik się wyrównał za sprawą… Marka Urańskiego, który w wyniku zamieszania w polu karnym wepchnął piłkę do własnej bramki. To był jednak ważny moment dla tego zawodnika: odblokował się i zaczął pomagać w montowaniu akcji ofensywnych, pod koniec pierwszej połowy zapakował jeszcze dwie bramki. Razem z samobójem możemy mu to zaliczyć jako „pół-hat-tricka”. Niestety, wraz z pierwszymi 20 minutami gry skończyła się skuteczność i precyzja Programistów: podczas drugiej połowy kompletnie sobie nie radzili, nie zdołali już zdobyć ani jednego gola. Szkoda, bo mecz zapowiadał się bardzo ciekawie.

 

COMPENSA Życie, wspierana kilkoma twarzami z ich pierwszego zespołu, nie popełniła tego błędu i zagrała obydwie połowy na równym, wysokim poziomie. Z przodu najwięcej akcji kończył Rafał Kamiński, który w całym meczu popisał się hat-trickiem. Ubezpieczyciele starali się rozciągnąć grę, pograć trochę skrzydłami, co przyniosło wymierne efekty. Kluczem do sukcesu okazała się jednak gra w drugiej połowie, przydało się dwóch zmienników: to dzięki temu Ubezieczyciele odjechali w drugiej połowie i z łatwością podwoili swoją przewagę. 

 

Plusy:
- Bardzo wyrównana pierwsza połowa: pierwsze 20 minut to walka gol za gol, zwiastowały emocje do ostatniego gwizdka
- Dobra strategia Ubezpieczycieli: Biało-zieloni odpowiednio rozłożyli siły, grali równym tempem i pewnie wykorzystali słabsze chwile Programistów

 

Minusy:
- Druga połowa SAP: szkoda, że Programiści zacięli się po pierwszej części meczu, bo mieli realne szansę na wygranie tego spotkania

 

Zawodnik meczu: Rafał Kamiński [COMPENSA Życie]
To on ciągnął do przodu zespół Ubezpieczycieli, bez problemu wymijał obrońców Programistów i zapewnił sobie hat-tricka.Zawodnicy:


COMPENSA Życie
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony   
Emanuel Kośka  
Jarek Dusiński  
Michał Grzegorski   1 
Michał Pietrzykowski   1 
Patryk Kuczyński   1 
Piotr Sanikowski  
Rafał Kamiński   3 
Stanisław Kokociński   2  1 
RAZEM:   7 2 0 0
SAP
Imię i nazwisko    Gole  Asysty  Faule  Obrony  Samobóje   
Jan Tomczak    
Maciej Jędraszczyk    
Marcin Demkiw    
Marek Urawski   2  1 
Michał Jonczyk    
Paweł Winciorek   1   
Piotr Kowalewski    
Wojtek Wrona   2   
RAZEM:   4 1 0 0 1