Summer Elit Cup 2013 - Podsumowanie

Promocyjny turnieju SUMMER Elit Cup 2013 już za nami! W piłkarskich zmaganiach tego pięknego, słonecznego południa wzięło udział dziesięć drużyn.
Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie, pięciodrużynowe grupy. W fazie grupowej każda drużyna rozegrała, aż cztery – dwunastominutowe spotkania. Czasu na pokazanie umiejętności było więc dużo. Do dalszej fazy turnieju awansowały po dwa najlepsze firmowe składy.


W grupie A los skojarzył ekipy: BAYER, CiG, CRIDO TAXAND, GE EDC, oraz GENERALI. Po zaprezentowaniu naprawdę solidnego futbolu, awans z pierwszego miejsca zapewnij sobie zespół CiG. Wiodący dostawca w Europie Środkowo–Wschodniej takich usług jak market intelligence czy biały wywiad gospodarczy, zakończył rozgrywki grupowe z dorobkiem 10 punktów oraz imponującym bilansem 12:3. 7 punktów i awans do półfinałów z drugiego miejsca, zapewnił sobie zespół CRIDO TAXAND.


Trzecia pozycja padła łupem zawodników z GE EDC. Gracze uczestniczący w letnich sparingach ELIT SPORT byli o krok awansu do półfinałów. W kluczowym dla układu tabeli meczu, ulegli oni nieznacznie CiG 1:2. Na czwartej pozycji uplasowała się grająca po raz pierwszy na boiskach Centrum Futbolu Warszawianka – drużyna ubezpieczeniowców z Generali. Będąc w optymalnym składzie, ‘czerwone diabły’ rywalizowałyby z pewnością o wyjście z grupy. Stawkę w grupie A zamknął zespół aptekarzy z BAYER’u. W swoim ostatnim meczu, Panowie, grający w efektownych biało czarnych trykotach narobili „stracha” wyżej notowanemu przeciwnikowi.
Dwa strzelone gole na koncie wprawiło ten zespół w doskonały nastrój. Już za dwa tygodnie, drużyna BAYER stanie w szranki w III lidze rozgrywek            ELIT SPORT.


W grupie B rywalizowały ze sobą zespoły: ANTALIS, AXN Poland, PGE Energia Odnawialna, OUTBOX i DEUTSCHE BANK. Rywalizacja była bardzo wyrównana, o czym świadczy chociażby podział punktów w grupowej tabeli. Pierwsze miejsce, po zaprezentowaniu wyrachowanej i skutecznej gry  zajęła drużyna OUTBOX. Firma konsultingowa specjalizująca się we wspieraniu procesów biznesowych zakończyła zmagania w drugiej grupie, z 7 punktami na koncie. Drugie miejsce, padło łupem bankierów z DEUTSCHE BANKu. ‘Niebiescy’ uzyskali awans do półfinałów dzięki zwycięstwu w bezpośrednim pojedynku z ekipą AXN Poland. Czwarte miejsce zajęła drużyna PGE Energia Odnawialna, goszcząca na zielnej murawie przy Merliniego 2 po raz pierwszy. 5 punktów i dobra gra okazały się zbyt małym atutem do awansu.
Błękitni o punkt wyprzedzili ostatni zespół grupy B, ANTALIS, który również pokazał ‘piłkarski pazur’. Zdobycie 4 punktów w tak wyrównanej stawce świadczy o nie małych umiejętnościach.

Po rozgrywkach grupowych nadszedł czas na spotkania półfinałowe. Równocześnie na dwóch boiskach, odbyły się mecze: CiG z Deutsche Bankiem oraz OUTBOX z CRIDO TAXAND. W pierwszym spotkaniu mistrzowie grupy A ulegli bankierom z DB, aż 0:3. ‘Niebiescy’ po trudach rywalizacji grupowej, ewidentnie odżyli i zagrali świetny mecz. Szczególnie Kamil Stawski, dał się ze znaki obrońcom rywali, skutecznie kręcąc kółeczka i absorbując ich uwagę! W drugim dwunastominutowym pojedynku, minimalnie lepszym okazał się zespół gości. Zawodnicy białych koszul wygrali swój mecz 1:0. W finale zmierzyły się dwa zespoły, rywalizujące wcześniej w grupie B.

W meczu o zwycięstwo w SUMMER ELIT CUP 2013, udany rewanż za porażkę w grupie (1:3), wzięli gracze niebieskich. Zawodnicy Ci, zdominowali przeciwnika w finale, aplikując mu aż trzy bramki. Gracze OUTBOX nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć, choćby strzelając honorowego gola. Puchar za zwycięstwo w turnieju powędrował więc w ręce zawodników DEUTSCHE BANK, już za dwa tygodnie rozpoczynających rywalizację w I lidze rozgrywek ELIT SPORT.

 

GRUPA A

 

BAYER

CiG

CRIDO TAXAND

GE EDC

GENERALI

PUNKTY

 BRAMKI

MIEJSCE

BAYER

 

0:7

2:3

0:5

0:1

0

2:16

V

CiG

7:0

 

2:1

2:1

1:1

10

12:3

I

CRIDO TAXAND

3:2

1:2

 

1:0

2:2

7

7:6

II

GE EDC

5:0

1:2

0:1

 

5:1

6

11:4

III

GENERALI

1:0

1:1

2:2

1:5

 

5

5:8

IV 

         GRUPA B

 

ANTALIS

AXN POLAND

PGE E.O.

OUTBOX

DEUTSCHE BANK

PUNKTY

BRAMEK

MIEJSCE

ANTALIS

 

2:3

0:0

0:3

3:2

4

5:8

V

AXN POLAND

3:2

 

0:1

1:0

0:1

6

4:4

III

PGE E. O.

0:0

1:0

 

1:1

0:3

5

2:4

IV

OUTBOX

3:0

0:1

1:1

 

3:1

7

7:3

I


DEUTSCHE B.

2:3

1:0

3:0

1:3

 

6

7:6

II

 

 

 

 FAZA PUCHAROWA

 

 

Goście

Gospodarze

Wynik

PÓŁFINAŁ

IA  CiG

IIB DEUTSCHE BANK

0:3

PÓŁFINAŁ

IIA CRIDO TAXAND

IB OUTBOX

0:1

FINAŁ

DEUTSCHE BANK

OUTBOX

3:0

 

 

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie i zaprezentowanie kulturalnej oraz emocjonującej gry! Mamy nadzieję, że już wkrótce, ponownie spotkamy się w podobnym gronie, tym razem podczas firmowych rozgrywek ELIT SPORT.


Do zobaczenia na zielonej murawie…

Serdecznie polecam!
Jakub Strugacz